Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s